Logo
13. juuni 2018
23 (1104)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Pirita jõel sündisid uued ideed

ALINA TUBLI,      13. juuni 2018

Ajal, mil erinevaid sündmusi on palju ja neidki igale maitsele, on küsimus silmapaistmises ja enda sündmustele osalejate saamises. Seetõttu otsustas Pirita piirkond loovalt läheneda rahvakohtumise korraldamisele. Nimelt toimus üritus sarjast „101 rahvakohtumist“ Pirita jõel!

Asukoht sai alguse naljast – jõgi ja meri on ju Piritale nii iseloomulikud, kuid nali sai üpriski kiiresti reaalsuseks. Miks mitte katsetada uut ja natuke hullumeelset ideed? Ometigi innustame ettevõtjaid ja haridusasutusi olema innovaatilised. Sama mõtet võiksime ka ise igapäevaselt järgida.

Tuleb tunnistada, et korraldades tõusid õhku mitmed küsimused. Mis siis, kui keegi ei olegi tulemas? Äkki mõni valdkonnajuht ei soovi paati astuda? Või mis siis, kui ilm on Eestile kohaselt tujukas? Küsimusi oli mitmeid, kuid sellest olenemata otsustasime riskida.

Traditsioonilistest laudkondadest said paatkonnad ning needki vajasid juhte. Nii haarasidki aerud kätte riigihalduse minister Janek Mäggi (riigireform), Riigikogu liige Tiit Terik (hariduspoliitika), Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf (kommunaal), Kesklinna valitsuse vanem Vladimir Svet (noortepoliitika), majandusministri nõunik Peeter Kadarik (majandus) ja Pirita linnaosa valitsuse arendusnõunik Tõnis Liinat (keskkond). Kokku osales ligi 30 inimest, kelle hulgast võis leida ka kohaliku kogukonna aktiviste.

 Noortepoliitika paatkonnas leidis kõlapinda idee lisada kooli õppekavasse kogukonnapraktika, mis sisuliselt tähendab vabatahtliku töö tegemist õppetöö raames. Taoline lähenemine aitaks noorel paremini tundma õppida iseennast ning juurde saada oskusi ja teadmisi tööturule sisenemiseks. Keskkonna paatkond pakkus, et võiks taastada metskonnad ja nende ülemad, kes hoolitseksid looduskaitseobjektide ja metsade eest. Riigireformi raames pakuti välja, et äkki tuleks kaotada ministeeriumid ja seeläbi muuta avaliku sektori töö efektiivsemaks. Häid ideid oli rohkelt!

Just uuenduslikke ja häid mõtteid vajab nii erakond kui ka meie riik. Nende mõtete nimel innustan katsetama ka esialgu hullumeelseid ja veidraid ideid, sest just nii on võimalik mõelda suuremalt.

Alina Tubli,

Pirita linnaosa vanem

 

 

 Viimati muudetud: 13.06.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail